Hvězdárna a Astronomický klub Přerov

Kde nás najdete při příjezdu vlakem či autobusem?

Z přerovského autobusového nádraží vyjedete místní autobusovou linkou 105 nebo 112. Vysedat byste měli na zastávce Kabelíkova, což je v případě linky 105 celkem 9 zastávka nebo u linky 112 již 5 zastávka. Ze zastávky se dáte pěšky do kopce, kde po zhruba 150 metrech zahnete vlevo na cyklostezku, po ní pak půjdete přibližně 430m a následně přejdete přes silnici č.150 na úzkou panelovou cestu a po zhruba 150 metrech budete u hvězdárny.

Kde nás najdete při jízdě autem?

1. od Olomouce - přijedete po silnici č.55, podjezdem pod železnicí dorazíte na světelnou křižovatku, kde se dáte rovně a pojedete pořád rovně přes semafor, kruhový objezd, řeku Bečvu, další kruhový objezd až na semaforovou křižovatku, kde se dáte vlevo. Zde pojedete také pořád rovno přes celkem tři kruhové objezdy, za posledním začne cesta vést mírně do kopce. Jakmile minete ceduli označující konec Přerova, pojedete ještě 340m a poté zabočíte vpravo na úzkou panelovou cestu, po zhruba 150 metrech budete u hvězdárny.

2. od Kojetína či Tovačova - přijedete po silnici č.436 nebo 434, které se spojují před železničním podjezdem. Za ním se dáte na semaforu rovno směr Val. Meziříčí a na dalším semaforu odbočíte mírně vpravo opět směr Val. Meziříčí a Bystřice p.H. Následně pojedete již pouze rovně přes celkem tři kruhové objezdy, za posledním začne cesta vést mírně do kopce. Jakmile minete ceduli označující konec Přerova, pojedete ještě 340m a poté zabočíte vpravo na úzkou panelovou cestu, po zhruba 150 metrech budete u hvězdárny.

3. od Zlína či Kroměříže - přijedete po čtyřproudé silnici č.55, jakmile minete ceduli s nápisem Přerov a následnou benzínovou stanici po pravé straně, odbočíte vpravo ve směru Ostrava / Bystřice pod Hostýnem. Po 270 metrech odbočíte vlevo směr Hranice a pojedete pořád rovně až na kruhový objezd, kde odbočíte prvním sjezdem vpravo, kde začne cesta vést mírně do kopce. Jakmile minete ceduli označující konec Přerova, pojedete ještě 340m a poté zabočíte vpravo na úzkou panelovou cestu, po zhruba 150 metrech budete u hvězdárny.

4. od Bystřice pod Hostýnem - přijedete po silnici číslo 150, zhruba 1.6km před Přerovem minete odbočku na obec Želatovice (vpravo) a jedete pořád rovně, nejdříve mírně dolů a pak do kopce. Na horizontu uvidíte za cyklostezkou vpravo velkou ceduli Vítá vás město Přerov, právě na tomto místě zahnete doleva na úzkou panelovou cestu a po zhruba 150 metrech budete u hvězdárny.

Kde nás najdete?

Napište nám

Jméno:
E-mail:
Telefon:
Předmět:
Zpráva: